Przemysł papierniczy cechuje się dużym zapotrzebowaniem na ciepło, a sposób jego uzyskiwania ma wpływ na efektywność oraz końcowy koszt produkcji. Zakłady celulozowe używają gazu płynnego do grzejników, które pozbywają się wilgoci z masy papierowej oraz osuszają powierzchnię arkuszy papieru podczas gdy te są pokrywane farbą. Mobilne źródło energii przydaje się również podczas procesu drukowania, suszenia miazgi i papki papierowej oraz promiennikowego ogrzewania papieru. Gaz płynny jest nie tylko stałym, ekonomicznym paliwem, ale także bardziej przyjazną naturze alternatywą dla innych źródeł energii. Pozwala zatem jednocześnie zmniejszyć koszty produkcji i zadbać o zredukowanie emisji zanieczyszczeń do środowiska.
Optymalizacja obiegów mediów w przemyśle papierniczym
W świecie, gdzie prawie 40% wycinki drzew przeznacza się do produkcji papieru, recycling jest jedynym ekologicznym rozwiązaniem. Jego proces również wymaga jednak zastosowania odpowiedniego źródła energii, jakim jest gaz płynny w zbiornikach, czyli stałe paliwo, niezbędne w systemach pary wodnej i kondensatu. W przeciwieństwie do innych źródeł energii, gaz płynny nie wiąże się z wytworzeniem dużych nadwyżek energii, bardzo trudnych do ekonomicznego zagospodarowania.
Główne korzyści z korzystania z instalacji dzierżawionej od AmeriGas:
- Wysoka jakość gazu i opłacalność w porównaniu do prądu
- Bezpłatny serwis i 24-godzinna linia alarmowa z reakcją serwisową
- Wydłużona żywotność promienników oraz palników
- Stałość i terminowość dostaw
- Hedge Stała Cena - AmeriGas umożliwia podpisanie kontraktu na określony czas z gwarancją ceny, co umożliwia precyzyjne oszacowanie kosztów produkcji
W czym możemy Ci pomóc?
Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.