Gaz jako paliwo stosowane w piecach różnego rodzaju jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Nie tylko jest on bowiem atrakcyjny pod względem ekonomicznym ale i daje mnóstwo nowych możliwości dla napędzanych nim urządzeń.
Piec komorowy na gazie płynnym
Przykładowo, gazowy piec komorowy jest urządzeniem bardzo często wymagany przy niektórych procesach wypalania. Zastosowanie gazu może być też wymuszone poprzez warunki przyłączenia. Tego typu rozwiązanie wyróżnia przede wszystkim krótki czas nagrzewania oraz bardzo duża efektywność przy wypalaniu. Piece gazowe stosowane są często w rozmaitych pracach twórczych, a palniki gazowe o sporej mocy są wówczas decydującym atutem tych urządzeń. Dzięki automatycznej regulacji temperatury pojawia się naprawdę wiele możliwości nie tylko w produkcji, ale i nagrzewaniu wyrobów. Palniki zapalane są ręcznie, a późniejsza praca gazowego pieca sterowana jest za pomocą kontrolera. To właśnie dzięki temu przełączanie pomiędzy małym i dużym obciążeniem jest w pełni zautomatyzowane. Optymalizacja palników polega na tym, że po osiągnięciu 300°C są one w stanie zapewnić całkiem dokładną regulację. Pomimo tego lepiej jednak zupełnie osuszyć produkt, co zapobiegnie zbyt szybkiemu nagrzaniu w dolnym zakresie temperatury i w konsekwencji możliwości wybrakowania produktu. Gdy program się zakończy, to palniki wyłączane są w sposób automatyczny. Właśnie takie warunki pracy może zapewnić piec komorowy na gaz płynny. Pozwala on na wypalanie ceramiki i innych wyrobów w naprawdę efektywny sposób.
Główne korzyści z korzystania z instalacji dzierżawionej od AmeriGas:
- Wysoka jakość gazu i opłacalność w porównaniu do prądu
- Bezpłatny serwis i 24-godzinna linia alarmowa z reakcją serwisową
- Wydłużona żywotność promienników oraz palników
- Stałość i terminowość dostaw
- Hedge Stała Cena - AmeriGas umożliwia podpisanie kontraktu na określony czas z gwarancją ceny, co umożliwia precyzyjne oszacowanie kosztów produkcji
- Gaz płynny w czasie spalania emituje o 20% mniej CO2 niż w przypadku spalania oleju opałowego i o 50% mniej niż w przypadku spalania węgla. Ponadto w procesie spalania gazu płynnego nie powstają pyły ani fluoryty, a zatem nie jest on toksyczny. LPG może być stosowany wraz z najnowszymi technologiami niskoemisyjnymi, dzięki czemu wytwórnia stosująca ten gaz może być bardziej przyjazna środowisku.
W czym możemy Ci pomóc?
Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.