Planowanie inwestycji w myjnię samochodową
Osoby planujące inwestycję w myjnię samochodową, często mają kłopot ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. O ile plac w odpowiednim miejscu można znaleźć, o tyle gorzej wygląda sprawa w kwestii dostępu do mediów. Jeżeli dysponujesz działką, otwórz własną myjnię samochodową, wyposażając ją w zbiornik na gaz płynny. Wybierając gaz płynny jako medium do ogrzewania wody i posadzki w myjni, uniezależniasz swój biznes od dostępności gazu ziemnego. Dodatkowo zyskujesz na kosztach eksploatacji, korzystając z medium znacznie tańszego niż energia elektryczna czy olej opałowy.
Działanie myjni bez zakłóceń
Każda godzina przestoju, to straty dla właściciela myjni samochodowej. Wykorzystanie zbiornika na gaz płynny AmeriGas, gwarantuje że myjnię można traktować jako bezobsługowy biznes. Gaz dostarczany przez AmeriGas ma certyfikowaną jakość, dzięki czemu możesz spać spokojnie, bo urządzenia twojej myjni są bezpieczne i będą działać bez niechcianych przerw. Jakość gazu ma szczególne znaczenie zimą, kiedy gaz powinien być odporny na silne mrozy.
O ciągłości pracy myjni, ogrzewanej gazem płynnym, decyduje również stałe zaopatrzenie w paliwo. Rozwiązania mobilne stosowane przez AmeriGas, pozwalają na zdalny odczyt poziomu gazu w zbiorniku. Można więc kontrolować zużycie i poziom zapasu gazu w zbiorniku, bez wychodzenia z domu. Aby biznes był jeszcze bardziej wygodny, dostawę gazu można również zamówić telefonicznie albo mailem, bez konieczności obecności podczas tankowania zbiornika. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i możliwe dzięki zdalnemu odczytowi. Co więcej AmeriGas proponuje wygodne formy rozliczeń za gaz. Możesz płacić raz w miesiącu, lub po każdej dostawie, co jest szczególnie ważne jeżeli myjnia samochodowa nie jest twoim jedynym biznesem.
Ekologia i wygoda
Inwestycja w myjnię samochodową wymaga skrupulatnego podejścia do ekologii. Woda zużywana do mycia samochodów, powinna być poddawana oczyszczaniu. Zawartość środków chemicznych i brudu pochodzącego z samochodów, sprawia, że ścieki z myjni nie mogą trafiać bezpośrednio do sieci kanalizacyjnej. Utylizacja nieczystości powstających podczas mycia samochodów to bardzo ważny ale nie jedyny aspekt wpływu myjni na środowisko. Oddziaływanie na otoczenie, jest związane również ze sposobem podgrzewania wody i ogrzewania pomieszczeń myjni.
Stosowanie urządzeń na paliwo stałe, czy olej opałowy, powoduje wytwarzanie dymu, który z kolei przyczynia się do powstawania smogu. Nie dość, że samochody powodują podwyższone stężenie substancji szkodliwych w powietrzu, to jeszcze efekt ten miałby się zwiększać podczas mycia pojazdów? Ktoś może pomyśleć, że zastosowanie energii elektrycznej jest rozwiązaniem w takiej sytuacji. Niestety przy wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce również powstaje ogromna ilość niebezpiecznych gazów, tyle że zwykle w oddaleniu od miejsca gdzie ta energia jest zużywana. W kontekście ekologii gaz płynny jest rozwiązaniem najmniej szkodliwym dla środowiska. W wyniku spalania gazu płynnego do atmosfery wydostaje się głównie para wodna i dwutlenek węgla.
Jeżeli marzy ci się praktycznie bezobsługowy biznes, otwórz własną myjnię samochodową. Do ogrzewania wody i pomieszczeń użyj gazu płynnego ze zbiornika, a twój nowy sposób zarabiania pieniędzy, będzie wygodny i bezpieczny dla środowiska.
W czym możemy Ci pomóc?
Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.